Better Call Saul (2015-2022)

Better Call Saul (2015-2022)

Tür: Gizem, Dram
Bölüm Süresi: 45dk
IMDB: 9.0
Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks

“Better Call Saul”, kara mizah ve suç unsurlarını harmanlayarak, “Breaking Bad” dizisinin öncesinde geçen, hikaye odaklı bir televizyon dizisidir. Dizi, Albuquerque’de yaşayan ve adı James “Jimmy” McGill olan bir avukatın dönüşümünü izler. Jimmy, daha sonra “Breaking Bad” serisinde tanıdığımız hırslı ve hilebaz avukat Saul Goodman’a dönüşecek karakterdir.

Hikaye, Jimmy McGill’in küçük avukatlık işine tutunmaya çalışmasından ve aynı zamanda ağabeyi Chuck McGill’in gölgesinden çıkma çabasından başlar. Jimmy, avukatlık kariyerine başlarken dürüstlük ve etik arasında sıkışırken, zamanla “Slippin’ Jimmy” olarak bilinen eski sokak hünerlerine geri dönme eğilimindedir.

Dizi, Jimmy McGill’in mücadelelerini, kişisel ilişkilerini ve profesyonel yükselişini anlatırken, aynı zamanda çeşitli karakterlerin hikayelerine de odaklanır. Özellikle, Mike Ehrmantraut’un geçmişi ve Gus Fring’in yükselişi gibi “Breaking Bad” serisinin karakterleri ve olaylarına da göndermeler yapar.

“Better Call Saul”, karakter odaklı bir anlatım ve detaylı karakter gelişimiyle dikkat çeker. Hikaye, geçmiş ve gelecek arasında gidip gelirken, izleyicilere Jimmy McGill’in Saul Goodman’a dönüşümünü adım adım gösterir. Aynı zamanda, dizi, Albuquerque’nin atmosferini ve hukuk dünyasının karmaşıklığını da ustaca yansıtarak, izleyicilere benzersiz bir deneyim sunar.